İNŞAAT VE İMALAT DANIŞMANLIĞI

Güneş binaya çarpana kadar binanın ne kadar muhteşem olduğunu bilmiyordum…

-Louis Kahn

Mimarlar ihtiyaç dahilinde yeni bir bina tasarlar, mühendisler bunun nasıl yapılacağını planlar. İnşaat ise bir fikrin canlandırılıp, tamamen somut halde gözükmesini sağlar. Ta ki bitene kadar onun nasıl bir şey olacağı sadece bir hayaldir.

İnşaat ve imalat alanları fikirlerimizi somut ve kullanılabilir hale getirmenin yanında, pek çok deneme yanılmayı, öngörülemeyen problemi beraberinde de getirir. Hatta doğru planlama yapılmazsa yeni bir anıttan önce yeni bir kaosun doğmasına da sebep olabilir. Bu noktada ihtiyacınız olan tecrübesiyle aklınıza gelmeyecek problemleri öngören, doğru planlamayla inşaat ve imalatı keyifli bir sürece dönüştüren bir ekip aslında.

İnşaat ve imalat boş bir arazinin üzerinde başlar. Önce burada işçilerin hünerlerini sergileyebilecekleri bir iskelet yaratmakla başlamanız gerekir. Pek çok uzman ve işçinin bir araya gelerek, yetenek ve bilgilerini bir araya getirdiği bu iskelet, yeryüzü üzerinde insanoğlunun yeni bir anıtının yükselmesine aracı olur.

Tiya danışmanları bu noktada doğru planlamayı yapmanızı, doğru ekiple doğru çözümlere ulaşmanızı sağlar. Üretim ve imalatın ilk aşamasında itibaren ihtiyaç duyduğunuz hizmetlere ulaşmanızı sağlar. Yatırımın doğru alana yapılması, nitelikli iş gücüne ulaşılması bu işgücünün doğru planlamayla zaman ve bütçeye paralel olarak yönetilmesi ve proje sonunda yatırımın değer kazanıp, uygun hedef kitle ile birleşmesi gibi pek çok alanda danışmanlık hizmetiyle yanınızdayız.

UZMAN DANIŞMANLARIMIZ

Engin Turhan

Engin Turhan, Trabzon Anadolu Lisesi’nden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti.

1996 yılında Trabzon’da bir pazarlama şirketinde satış bölümünde iş hayatına atıldı. 1997 yılında Turtaş Mimarlık şirketinde bilgisayar destek hizmetleri veren bir birim kurdu. 2005 yılında Gürcistan’a gelerek proje danışmanlığı yatırımlarına başladı. 2007 yılında Gürcistan’da %100 Türk sermaye ile Turtaş Mimarlık Proje Yönetim şirketini kurdu. Bu dönemde Gürcistan’da bakanlıktan izin alabilen ilk Türk firma oldu. 2008 yılında Tiflis’te ilk deposunu kurarak, Turtaş Grup ile inşaat malzemeleri ihracatına başladı, böylece Turtaş Exim firmasının temelleri atıldı.

Kadir Sert

1974 yılında doğan Kadir Sert, 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde İnşaat Mühendsiliği Bölümünden mezun oldu. 1999 yılında Karadeniz Teknik Ünversitesi İnşaat Mühendisliği Ana Bilim Dalı’nda Hidrolik Mühendsiliği Bölümünde yüksek Lisansını tamamlayan Kadir Sert, 2004 yılında Hollanda’da  güvenli tırmanma ve yüksekte çalışma eğitimi aldı. Aynı yıl VCA (Vehicle Certification Agency) eğitimini, 2005 yılında struCad eğitimini, 2012 yılında da Tekla kursunu tamamladı. 2016 yılında  Delta H2S, HF, HCN ve CO güvenlik talimatları üzerine eğitimlerini tamamladı.

Zehra Gül Turhan

1976 yılında Trabzon’da doğan Zehra Gül Turhan, Trabzon Anadolu Lisesinden sonra 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Yine aynı üniversitenin İnşaat Mühendisliği Hidromekanik alanında yüksek lisansını, 2002 yılında tamamlamıştır.

İş hayatına yüksek lisansını yaparken uluslararası mühendislik ve müşavirlik hizmetleri veren Temel Su firmasında çalışarak başlamıştır. Burada Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı projesi, Borçka Barajı, Borçka Artvin yolu tünelleri gibi özellikli projelerde …

HIZLI LİNKLER
MARKALAR

ALFILL
DAUMER
-CELLOSEM

FİRMALAR

REGIONAL PREFERENCES

CHOOSE YOUR LANGUAGE