FİNANS DANIŞMANLIĞI

İnsan kendi ihtiyacından fazlasını ürettiği ilk andan beri bunu diğerleri ile paylaşmaya başladı. Zamanla değiş tokuşu, değiş tokuşun adil olması içinse parayı yarattı. Bu değiş tokuş sistemi ise yönetilmesi gereken yatırımı ve finans sistemini.

Ekonomideki fazla değerin karşılığını “para” olarak belirlememizden beri paranın içeriği fazlasıyla değişti. Bazen değerli bir maden, bazen madenin taatünü veren bir kağıt, hatta günümüzde bir kod parçacığına dönüştü. Ama temelinde her zaman, “satın alınabilen değerin karşılığı” olarak yer aldı. Finans ise bu değer dünyasının yönetim şekli olarak hayatımızda yer aldı.

Elinizdeki artı değeri başkaları ile değiş tokuş yaptığınızda -bu bir ürün bir hizmet, bir yatırım, uzmanlığınız ya da zamanınız olabilir- kendi ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra elinizde kalan para da bir artı değere dönüşür ve para doğası gereği başka bir alana yönelendirilmesi gerekir. Bu noktada yatırım ya da stok yapmaya başlarsınız.

Finans danışmanlığı ise size en fazla geri dönüş sağlayacak yatırımı ya da stoku yapmanızı sağlar. Finans danışmanı, mevcut finansal durumun analizini yaptıktan sonra kurumun portföy yönetimini, piyasaların geleceği ile ilgili analizleri ve raporları, yatırım ortamlarının fizibilite çalışmalarını, bilanço analizlerinin hazırlanmasını ve denetimini, bankalarla olan işlemlerin yürütülmesini, finansal stratejilerin hazırlanmasını, olası yatırımların avantaj ve risklerinin hesaplanması ve yeni fırsatları görüp kurumların yönlendirilmesi gibi riski en aza indirerek doğru yatırımların teşviğinin sağlanmasını konularında firma ya da kişiler ile birlikte çalışır. Böylece en doğru yatırımla, en yüksek kazancı elde etmeyi hedefler.

Tiya’nın alanında uzman finans danışmanları sizinle işbirliği içinde doğru ve uzun ömürlü hamleler yaparak, uzun vadede kazançlı çıkmanız için çalışır.

UZMAN DANIŞMANLARIMIZ

Engin Turhan

Engin Turhan, Trabzon Anadolu Lisesi’nden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti.

1996 yılında Trabzon’da bir pazarlama şirketinde satış bölümünde iş hayatına atıldı. 1997 yılında Turtaş Mimarlık şirketinde bilgisayar destek hizmetleri veren bir birim kurdu. 2005 yılında Gürcistan’a gelerek proje danışmanlığı yatırımlarına başladı. 2007 yılında Gürcistan’da %100 Türk sermaye ile Turtaş Mimarlık Proje Yönetim şirketini kurdu. Bu dönemde Gürcistan’da bakanlıktan izin alabilen ilk Türk firma oldu. 2008 yılında Tiflis’te ilk deposunu kurarak, Turtaş Grup ile inşaat malzemeleri ihracatına başladı, böylece Turtaş Exim firmasının temelleri atıldı.

Erol Tomaç

1971 yılında Trabzon’da doğan Erol TOMAÇ 1993 tarihinde Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldu. Aynı zamanda lise ve üniversite eğitimi sırasında Mali Müşavirlik ofisinde muhasebe personeli olarak çalıştı. 1994 yılından 2000 yılına kadar Korçelik Büro Mobilya Sistemleri San. T.A.Ş. ‘de sırası ile Muhasebe Müdürlüğü ve Mali ve İdari İşleri Müdürlüğü görevini üstlendi. 1999 yılında S.M. Mali Müşavirlik ruhsatı aldı. 2000 yılından 2015 yılına kadar bağımsız olarak S.M. Mali Müşavirlik yaptı. 2011 yılında Türkiye Sermaye Piyasası Aracı Kuruluşlar Birliği’nden sınavla Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Lisansını aldı. 

Soso Aniashvili

Soso Aniashvili, 2006 yılında Tiflis Devlet Üniversitesinde eğitimini tamamladı. 2006 yılında Sigorta Sorumlusu olarak JSC-JPI Holding’de iş hayatına başladı. Daha sonra aynı firmada Sigorta Grup Yöneticiliğine yükseldi. 2007 yılında JSC BTA Bank’ta Kredi Uzmanı olarak görev aldı ve aynı yıl içerisinde bankanın Krediler Grubu Başkanlığı’na yükseldi. 2009 yılında sektör değişikliği tercih eden Aniashvili LTD Scalsa firmasında Lojistik Yöneticisi olarak göreve başladı. 2010 ve 2012 yılları arasında Gürcistan Gelir Daire Başkanlığı’nda denetçi olarak görev aldı.

HIZLI LİNKLER
MARKALAR

ALFILL
DAUMER
-CELLOSEM

FİRMALAR

REGIONAL PREFERENCES

CHOOSE YOUR LANGUAGE