MARKALAMA DANIŞMANLIĞI

Fikirler soyuttur, bir yolculuk başlatmak için somut bir bedene ihtiyaç duyar. Yola çıkmamış fikir ise diğer mükemmel fikirler ile beraber boşlukta süzülmeye devam eder. Markalama fikirlere ihtiyacı olan omurgayı oluşturur ve omurga etrafında yavaş yavaş kişiselleşmesini sağlar.
Marka Danışmanlığı fikrin ilk ortaya atıldığı andan itibaren başlar. Pazar araştırmalarının yönetimi ve analizi sonucu ortaya çıkan veriler, fikrin ilk rotasını belirler. Pazardaki fırsatlar ve tehditlere paralel olarak ilk olarak fikrin, pazardaki yeri ve karşılığı belirlenir. Marka konumlandırması yapıldıktan sonra, markanın kişiliği oluşturulur, markanın nasıl görüneceğini belirlemek için kurumsal kimlik çalışmaları yapılır.

Tabi ki marka her zaman aynı davranmak zorunda değildir. Çünkü tüm müşteriler aynı değildir. Bu sebeple markanın farklı kategoriler ve farklı tüketim gruplarına göre nasıl sunulacağı belirlenmelidir. Ayrıca markanın nasıl deneyimleneceği, deneyim haritaları ile netleştirilmelidir. Tüm bunlara göre doğru iletişim kanalları belirlenmelidir.

Marka doğru bir şekilde bir kez hayata karıştığı zaman, kendi ekosistemini oluşturmaya başlayacaktır. Markanın ortaya çıkacak yeni markalar ve zaten olan markalar ile işbirliklerinin nasıl olacağı belirlenmelidir. Markanın kendi içinde diğer markalar ile nasıl bir ilişkiye geçeceği bu ilişki içinde kendini nasıl konumlandıracağı kesinleştirilmelidir.

Bir marka ortaya ilk çıktığında bir fikirdir, fakat gittiği yolun sağlamlığı ile çok daha büyük bir olguya dönüşebilir. Takip edilen, kararları değiştiren, sorgulanmadan kabul edilen bir gerçekliğe dönüşebilir.

Yeni Marka Geliştirme Danışmanlığı:

Yeni marka, ürün, hizmet ve iş fikirlerinize özel güçlü stratejilerinizin yazıldığı, ideal markalaşma yol haritasının oluşturulduğu süreli bir danışmanlık hizmetidir.

Marka Konumlandırma Danışmanlığı:

Marka Konumlandırma Danışmanlığımız, markanızın algısını, imajını, itibarını ve iletişim gücünü arttıran stratejilerin yazıldığı, ideal marka pozisyonunun belirlendiği süreli bir danışmanlık hizmetimizdir.

Marka Yönetimi Danışmanlığı:

İş üstünde pazarlama yönetimi stratejileri geliştirerek markanızın etkinliğini marka ekipleriyle birlikte arttıran uzun dönemli bir danışmanlık hizmetimizdir.

Stratejik Planlama Danışmanlığı:

Medya planlama, reklam, sosyal medya ve PR ajanslarının müşterilerine daha yaratıcı hizmet verebilmesini sağlayan, marka iletişimlerini planlayan bir danışmanlık hizmetimizdir.

Marka İsimlendirme Danışmanlığı:

Markalaşma evresinin en önemli aşamasında; başarı, seçim ve tescil garantili marka ve ürün isimleri bulmayı amaçlayan süreli bir yaratıcı danışmanlık hizmetimizdir.

Marka Kimliği Tasarım Danışmanlığı:

Dünya standartlarında bir görselliğe sahip olmak isteyen markalar için prestijli kurumsal kimlikler, web çözümleri, etiketler ve ambalaj tasarımları yapan yaratıcı bir danışmanlık hizmetimizdir.

Girişimci Marka Danışmanlığı:

Hayallerindeki işi geliştiren ve girişimcilik ekosisteminde doğru stratejiler uygulayarak yeni bir marka yaratmak isteyenlere özel süreli / sürekli bir danışmanlık hizmetimizdir.

Yaratıcı İfade Danışmanlığı:

Markalara özel güçlü hikayelerin yazıldığı, etkili sloganların tasarlandığı, özgün konseptlerin ve yaratıcı ifadelerin belirlendiği proje bazlı bir danışmanlık hizmetimizdir.

Kişisel Markalaşma Danışmanlığı:

İş ve yaşam profesyonellerinin kişisel markalarını ortaya çıkaran, değerlerini optimize ederek rekabette öne geçmelerini sağlayan ve işleri büyüten süreli / sürekli bir danışmanlık / koçluk hizmetimizdir.

UZMAN DANIŞMANLARIMIZ

UFUK TURHAN

2010 yılında Başkent Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Tasarım Programı’ndan mezun olan Ufuk Turhan, daha sonra New York Üniversitesi’nde Arts Media and Culture eğitimi almıştır. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık ve Marka İletişimi Yönetimi bölümündeki yüksek lisansını Reklam Müziklerinde Tını ve Enstrüman Değişkenlerinin Reklama Yönelik Tutuma Etkisi isimli teziyle tamamlamıştır. Türkiye’de bu alanda yapılmış ilk ve tek bilimsel deneyi hazırlayan Turhan, bu alanda Nestle, Dentsu Aegis Network Türkiye gibi çeşitli kurumsal şirketlerde ve reklamcılık alanı profesyonellerine workshop ve eğitimler vermektedir. Bunun yanında farklı reklamlarda, Hayatım Eğitim, Taşyolu; Kararlı Geçit gibi belgesellerde belgesel müzikleri bestecisi olarak yer almıştır.

HIZLI LİNKLER
MARKALAR

ALFILL
DAUMER
-CELLOSEM

FİRMALAR

REGIONAL PREFERENCES

CHOOSE YOUR LANGUAGE