YAPI KİMYASALLARI VE ARGE DANIŞMANLIĞI

Kimya dünyasının kapıları “eğer” sorusunun altındaki merakla açılır. Her şeyin mümkün olduğu bu dünya kimileri için keşfedilmeyi bekleyen alanlar olarak gözükse de kimileri için gizemli ve anlaşılmayan bir dünya olarak gözükür. Fakat eğer sorusunu soracak cesaretiniz varsa sonsuz olasılıklar da beraberin de gelir.

Yapı Kimyasalları da aslında bu alanın bir parçasıdır. Hepimizin başını sokacak bir yuvaya, çalışacak sakin bir yere, eğitim görecek güvenli bir binaya ve bunlar bir gibi pek çok yapıya ihtiyaç duyar. Ama hepsinde ortak nokta güvenli ve korunaklı alanlar yaratmaktadır. İnsanoğlu var olduğundan beri bu güvenli alanın arayışındadır. Bu güvenli alan arayışı zamanla daha korunaklı, daha konforlu daha uzun ömürlü olarak geliştirmelere uğramış ve bu uzun yolculuk hala devam etmektedir. Git gide yapılar daha da önemlisi insan hayatı için daha gelişmiş ürünler talep etmekteyiz. Temelde yatan bu “daha iyisi” dürtüsü de Ar-Ge’yi yapı kimyasalları sektörünün ayrılmaz bir parçası haline getirmektedir.

TIYA olarak yeni kurulan ya da hali hazırda kurulmuş fabrikalarda ürünler için formülasyon desteği vermekteyiz. Bu sektöre yeni giren bir girişimci iseniz, fabrika kurulum aşamasından başlayarak size destek verebilmekteyiz. Kurulacak fabrika için uygun alanın seçilmesi, planlanan ürün gamına uygun olarak kullanılacak makine desteği, üretimi planlanan ürünlerin, kullanılacak hammadde ve maddelerin analizi sonucu en uygun formülasyonunun yapılmasına kadar geniş bir alanda danışmanlık desteği sağlamaktayız.

Hali hazırda üretim yapan bir firmaysanız, ürünlerinizin verimliliği artırmak için gerekli araştırılmaların yapılması, ar-ge ile ilgili geliştirilmelerin yapılması ve ihtiyacın halinde formülasyon desteği ile yanınızdayız. Yeni piyasaya sürülecek ürünler için en doğru seçimlerin yapılması, bu ürünlerin formülasyon desteği ile yanınızdayız.

Yapı kimyasalları alanında uzun yıllar çalışmış danışmanlığımızla sadece üretim değil, Pazar araştırmaları, markalama ve pazarlama alanında da TIYA yanınızda!

UZMAN DANIŞMANLARIMIZ

Engin Turhan

Engin Turhan, Trabzon Anadolu Lisesi’nden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti.

1996 yılında Trabzon’da bir pazarlama şirketinde satış bölümünde iş hayatına atıldı. 1997 yılında Turtaş Mimarlık şirketinde bilgisayar destek hizmetleri veren bir birim kurdu. 2005 yılında Gürcistan’a gelerek proje danışmanlığı yatırımlarına başladı. 2007 yılında Gürcistan’da %100 Türk sermaye ile Turtaş Mimarlık Proje Yönetim şirketini kurdu. Bu dönemde Gürcistan’da bakanlıktan izin alabilen ilk Türk firma oldu. 2008 yılında Tiflis’te ilk deposunu kurarak, Turtaş Grup ile inşaat malzemeleri ihracatına başladı, böylece Turtaş Exim firmasının temelleri atıldı.

Murat Aydoğdu

1983 yılında doğan Murat Aydoğdu, Affan Kitapçıoğlu Lisesi’nden mezun olduktan sonra eğitimine anadolu Üniversitesi İşletme Mühendisliği bölümünde devam etti. 1999 yılında inşaat malzemeleri pazarlama görevlisi olarak başlayan Aydoğdu, 2011 yılına kadar bu görevi sürdürdü. Daha sonra Doğu Karadeniz Mantoloma sistemlerinin pazarlama ve satışı üzerine çalışmaya başladı. Bu görevdeyken 2015 yılında mantolama sistemleri bölge dağıtım lideri olmayı başardı. 2017 yılına gelindiğinde kendi ihracat ve ihracat firmasını kurmaya karar veren AydoğduMRT Yapı İnşaat ve Ticaret A.Ş.’yi kurdu. Daha sonra yapı kimyasalları alanında üretim yapan Alfill markasını ve bu markanın fabrikasını satın aldı. Fabrikayı yenileyip ürün gamını genişleten MRT Yapı İnşaat ve Ticaret A.Ş., çok kısa bir süre sonra uluslararası ve yutiçi pazarda yer aldı. Aydoğdu, şu an Alfill ve Daumer markalarının Kafkas Bölgesi Marketing Operasyonunu yönetmektedir.

HIZLI LİNKLER
MARKALAR

ALFILL
DAUMER
-CELLOSEM

FİRMALAR

REGIONAL PREFERENCES

CHOOSE YOUR LANGUAGE