YAPI KİMYASALLARI GLOBAL PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI

YAPI KİMYASALLARI GLOBAL PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI

Yeryüzünde insanoğlu her zaman kendine sığınacak bir alan aramıştır. Kendine ait ve güvende olabileceği bir yuva. Bu sebeple kendisini her türlü olumsuz şarttan koruyabilecek alanlar inşa etmiştir. Ama inşaat her zaman bugünkü kadar standartlara sahip olmamıştır. Tarih boyunca farklı coğrafyalarda, inşaat etrafta bulunabilen malzemelerle yapılan bir etkinlikti. Yapı malzemelerinin tarihinde yumurtadan, çimentoya insanoğlu uzun bir yol yürümüştür.

Günümüzde geldiğimiz noktada ise yapı malzemeleri artık standartlaşmış ve özel problemlere özel çözümler sunacak kadar gelişmiş durumda. Aslında bu standartlar, bir üreticinin dünyanın her yerine ulaşabilmesini sağlıyor. Ve ürünleriniz ihtiyaç karşısında ne kadar etkin çözümler üretebiliyorsa, pazardaki diliminiz o kadar genişliyor. Tabi ki bir ürün ne kadar gelişmiş olursa olsun, kimse bilmediği, duymadığı bir ürünü talep edemez. İnsanların sizi talep etmesini istiyorsanız, onlara ulaşmalısınız.

Pazarlama insanlara ulaşmanızı ve fark yaratarak onların aklında kalmanızı sağlar. Bugün bir ürünün okyanusu aşarak başka bir ülkedeki insanlar için çözüm olmasını sağlayan şey aslında pazarlamadır. Yapı Kimsallarının Global Pazarlama Danışmanlığı aslında ilk aşamadan itibaren o bölge ve pazarı tanıyarak daha emin adımlar atmanızı sağlar. İlk olarak Pazar araştırması ile mevcut rakip ve bu rakiplerin konumları belirlenir. Bu size diğerlerinden farklılaşma ve onlarla rekabet etme şansı sunar. Fakat bu sadece ilk adımdır. Markanızı ve mesajınızı bölgeye göre özelleştirirken aynı zamanda global olarakta tutarlı bir konuma yerleştirmelisiniz. Düzenli ve hedef kitle odaklı çalışmalar ile global ve yerel bölgelerde tanınan ve bilinen bir marka olabilirsiniz.

Fakat daha da önemlisi iletişim çalışması yapacağınız alanlarda yasal engellere takılmamanız olabilir. Bunun için bölgesel ve global marka tescil haklarınızın sizin elinizde olması gerekir. Dünya üzerinde pek çok noktaya nüfuz edebilmiş ve başarılı bir markanın belli bölgelerde isim değiştirmek zorunda kalması kimsenin istemeyeceği bir durumdur. Aynı zamanda bu bölgelere özel belgelendirmelere de hakim olmalısınız.

TIYA Yapı Kimyasallları Global Pazarlama Danışmanlığı, sadece global ve güçlü bir marka olmanıza yardımcı olmaz aynı zamanda yürüdüğünüz bu yolda önünüze çıkabilecek engelleri önceden görerek sağlam ve güçlü adımlarla bu yolu yürümenizi sağlar.

UZMAN DANIŞMANLARIMIZ

Ufuk Turhan

2010 yılında Başkent Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Tasarım Programı’ndan mezun olan Ufuk Turhan, daha sonra New York Üniversitesi’nde Arts Media and Culture eğitimi almıştır. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık ve Marka İletişimi Yönetimi bölümündeki yüksek lisansını Reklam Müziklerinde Tını ve Enstrüman Değişkenlerinin Reklama Yönelik Tutuma Etkisi isimli teziyle tamamlamıştır. Türkiye’de bu alanda yapılmış ilk ve tek bilimsel deneyi hazırlayan Turhan, bu alanda Nestle, Dentsu Aegis Network Türkiye gibi çeşitli kurumsal şirketlerde ve reklamcılık alanı profesyonellerine workshop ve eğitimler vermektedir. Bunun yanında farklı reklamlarda, Hayatım Eğitim, Taşyolu; Kararlı Geçit gibi belgesellerde belgesel müzikleri bestecisi olarak yer almıştır.

Engin Turhan

Engin Turhan, Trabzon Anadolu Lisesi’nden sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitimine devam etti.

1996 yılında Trabzon’da bir pazarlama şirketinde satış bölümünde iş hayatına atıldı. 1997 yılında Turtaş Mimarlık şirketinde bilgisayar destek hizmetleri veren bir birim kurdu. 2005 yılında Gürcistan’a gelerek proje danışmanlığı yatırımlarına başladı. 2007 yılında Gürcistan’da %100 Türk sermaye ile Turtaş Mimarlık Proje Yönetim şirketini kurdu. Bu dönemde Gürcistan’da bakanlıktan izin alabilen ilk Türk firma oldu. 2008 yılında Tiflis’te ilk deposunu kurarak, Turtaş Grup ile inşaat malzemeleri ihracatına başladı, böylece Turtaş Exim firmasının temelleri atıldı.

HIZLI LİNKLER
MARKALAR

ALFILL
DAUMER
-CELLOSEM

FİRMALAR

REGIONAL PREFERENCES

CHOOSE YOUR LANGUAGE