EN İYİ DENİZCİLER ZORLU FIRTINALARDAN,

EN İYİ OYUNCULAR ZORLU MÜSABAKALARDAN,

EN İYİ LİDERLERSE BÜYÜK ZORLUKLARDAN DOĞAR.

TURHAN İŞ VE YATIRIM DANIŞMANLARI

UFUK TURHAN

2010 yılında Başkent Üniversitesi Görsel Sanatlar ve Tasarım Programı’ndan mezun olan Ufuk Turhan, daha sonra New York Üniversitesi’nde Arts Media and Culture eğitimi almıştır. 2015 yılında Bahçeşehir Üniversitesi Reklamcılık ve Marka İletişimi Yönetimi bölümündeki yüksek lisansını Reklam Müziklerinde Tını ve Enstrüman Değişkenlerinin Reklama Yönelik Tutuma Etkisi isimli teziyle tamamlamıştır. Türkiye’de bu alanda yapılmış ilk ve tek bilimsel deneyi hazırlayan Turhan, bu alanda Nestle, Dentsu Aegis Network Türkiye gibi çeşitli kurumsal şirketlerde ve reklamcılık alanı profesyonellerine workshop ve eğitimler vermektedir. Bunun yanında farklı reklamlarda, Hayatım Eğitim, Taşyolu; Kararlı Geçit gibi belgesellerde belgesel müzikleri bestecisi olarak yer almıştır.

2010 yılında CMT Ajansta çalışma hayatına başlayan Turhan, Word of Mouth Solutions Agency’de çalışma hayatına devam etmiş. Burada dönemin Sağlık Bakanı ve Bakanlığı için Art Direktörlük görevi yürütmüştür. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi’nde yüksek lisansa başlayan Turhan, burada Ali Atıf Bir’in yanında araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Bu dönemde Atıf Hoca’nın Not Defteri, Reklam Dedektifi gibi TV projelerinde yer almıştır. Yine aynı dönem Reklam Teorileri-Reklamın İnsan Davranışlarına Etkileri isimli kitapta Öğrenme Teorileri ve Davranışçı Teorilerin Reklamcılık Alanında Kullanımı bölümünü yazmış ve benzer yazıları çeşitli sektörel ve akademik dergilerde yayınlanmıştır.

2012 yılından bu yana Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümünde ders vermekte olan Ufuk Turhan 2014 yılında Adversion Reklam Ajansını kurmuştur. 7 dilde uluslararası hizmet veren bu ajans daha sonra 2019 yılında medya ve reklamcılık platformu olan TBCW’ye dahil olmuştur. Pek çok markaya hayat veren Ufuk Turhan TBCW Adversion’da ajans başkanlığı görevini halen yürütmektedir. 2020 yılında kardeşleri ile Turhan İş ve Yatırım‘ın kurulmasına iştirak etmiştir ve yine 2020 yılında kurulan MEREXİM firmasının kurucu ortaklarındandır.

 • Markalama Danışmanlığı

  Ufuk Turhan markalama ve marka iletişimi yönetimi konusunda uzman danışmandır.

 • Pazarlama İletişimi Yönetimi

  Ufuk Turhan İstabul'daki üniversitelerde pazarlama iletişimi konusunda ders veren, uzman danışmandır.

 • Glokal Reklamcılık

  Ufuk Turhan, global iletişim çalışmaları ve kültürel değişkenlere uyumlanma konusunda uzman danışmandır.

 • Pazar Araştırmaları

  Ufuk Turhan pazar araştırmaları konusunda üniversitelerde akademik çalışmalarda bulunmuş uzman danışmandır.

Ufuk Turhan İle bir görüşme planlayın

Ufuk Turhan ile Istanbul, Trabzon, Tiflis ofislerimizden birinde toplantı planlayabilirsiniz. Randevu, detaylı bilgi ve etkinlik takvimi için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Toplantı Düzenlemek
HIZLI LİNKLER
MARKALAR

ALFILL
DAUMER
-CELLOSEM

FİRMALAR

REGIONAL PREFERENCES

CHOOSE YOUR LANGUAGE