TIYA, DKİB ile Beraber Belgrad’da!

TIYA, Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB)’nin Belgrad ve Bosna Hersek’i kapsayan gezisine dahil oldu. 9 Mayıs’ta başlayan gezi 14’üne kadar sürecek.

Gezinin ilk gününde T.C. Belgrad Büyükelçisi Hami Aksoy’u ziyaret eden heyet, Büyükelçi Aksoy’dan Belgrad ve Sırbistan hakkında bilgi aldı ve iki ülke arasındaki ekonomik işbirlikleri hakkında konuşuldu. Ziyaret sırasında Büyükelçi Aksoy’a DKİB plaketi ve Trabzonspor forması hediye edildi.

TIYA danışmanlarından Engin Turhan, Murat Aydoğdu ve Ufuk Turhan’ın katıldığı gezinin ikinci günü B2B görüşmelere ayrıldı. Beklenenin üzerinde bir ilgiyle geçen görüşmelerde TIYA ilgi gören firmaların arasındaydı. 10 Mayıs günü Mihaila Pupina Bulvar’ında Falkensteiner Hotel’de yapılan olan görüşmeler sabah 10.00’da başladı. 350’nin üzerinde ziyaretçi, 250’nin üzerinde firmanın katıldığı görüşmeler tüm gün sürdü.

Yapılan görüşmeler sırasında, TIYA Başkanı Engin Turhan “ Bu bölgede çok özel insanlar ve firmalarla tanıştık. Daha önceki ziyaretlerimizde pek çok güçlü bağ kurmayı başarmıştık. İnanıyorum ki bu gezi de yeni dostluklar ve yeni işbirlikleri için güçlü bir dönüm noktası olacaktır.” dedi.

TIYA, DKİB ile olan gezisine Belgrad’tan sonra Bosna Hersek’te devam edecek. Gezi programı dahilinde Bosna Hersek’te ilk gün Büyükelçi ve firma görüşmelerine ayrıldı. İkinci gün ise B2B görüşmeler yapılacak.

#TİYA,#TurhanİşveYatırım, #DKİB #DoğuKaradenizİhracatçılarBirliği #Sırbistan #belgrad #ihracat

Similar Posts

Bir yanıt yazın